Поширені запитання до психолога

Тут я зібрала запитання до психолога, які задають найчастіше, аби вам було легше знайти потрібну відповідь. Якщо ж ви не знайшли необхідної інформації, повідомте мені, будь-ласка, на пошту vira@psihologhelp.kiev.ua. Я намагатимусь поповнити цю базу, щойно матиму можливість.

 

Яка різниця між психологом, психотерапевтом і психіатром?

Цих фахівців об’єднує те, що предметом їхньої роботи є психіка людини, її особливості, стан і зміни. Відрізняються вони підходами та поглядами на психіку, цілями професійного втручання та своїми функціями…

 

Навіщо звертатися до психолога-психотерапевта?

Незважаючи на велику кількість фільмів і серіалів, у яких так різноманітно показані психотерапевти та їх робота, в нашому суспільстві все ще міцно тримається думка про те, що психолог або психотерапевт потрібен виключно людям «ненормальним» і «хворим». І що йти до нього соромно…

 

З якими проблемами ви працюєте?

Психологічні проблеми (запити), що можуть бути вирішені у процесі роботи з психологом-психотерапевтом, дуже різноманітні. Але важливо розуміти, що робота проводиться не з проблемою (симптомом) окремо, а з людиною в цілому. Це означає, що ми працюємо з мисленням, переживанням, поглядом на речі, з тим особливим способом життя людини, що породжує її труднощі…

 

Чи можна записати на прийом знайомого, родича чи дитину?

Психотерапія – процес винятково добровільний. До цього неможливо примушувати. Тому дорослих я записую на прийом лише на власне прохання. Самостійне звернення до психолога-психотерапевта – свідчення власної мотивації до роботи і перший крок до вирішення проблем. Це демонструє готовність щось робити для поліпшення якості свого життя…

 

Скільки потрібно консультацій для вирішення проблеми?

Кількість зустрічей визначається індивідуально, залежно від запиту на роботу. Полегшення важких станів може настати вже після 3-5 зустрічей. Для стабільності результату треба прояснити причини виникнення таких станів. На це може піти більше часу. Такі якісні зміни, як більша усвідомленість, можливість прийняття рішень, почуття більшої внутрішньої свободи відчуваються вже після 20-30 зустрічей. У кожної людини свій темп просування. До того ж проблеми бувають різної глибини, тому на їх вирішення йде різна кількість часу. Очевидними зміни у житті та особистості людини стають протягом року. Про формати роботи та їх тривалість – читайте ТУТ.

 

У яких випадках консультація психотерапевта дасть максимальний результат, а в яких вона марна?

Максимальний результат робота з психологом-психотерапевтом принесе тоді, коли ви налаштовані на серйозну роботу та прийняли рішення іти до психотерапевта самостійно, а не робите це на догоду комусь. Вона буде результативною, якщо ви готові шукати причини того, що відбувається, для початку в собі, а потім в інших. Навіть якщо у вас важкий кризовий стан, робота буде ефективною, якщо у вас є бажання з ним упоратися. Консультація буде марною, якщо ви покладаєте всі сподівання лише на психотерапевта. Якщо чекаєте, що він сам чарівним способом або ж якоюсь технікою вирішить ваші проблеми, розповість, що вам робити у тій чи іншій ситуації, змусить дитину вас слухатися. Або ж якщо ви чекаєте від нього підтвердження, що у ваших нещастях винні оточуючі. Це не є завданням психотерапевта. Про те, як саме працює психотерапія – читайте ТУТ.

 

Чи може після відвідин психолога-психотерапевта стати ще гірше?

Психологічне консультування і психотерапія спрямовані на те, щоб полегшити стан людини (якщо він тяжкий) і допомогти навчитися справлятися з труднощами, які до цього стану призводять. Тому загалом гірше ставати не повинно. Але це не означає, що ви завжди приходитимете в кабінет у поганому настрої, а йтимете в хорошому. Тому якщо слово «гірше» позначає важкі переживання після консультації, то іноді це неминуче. У процесі роботи можуть вивільнятися складні почуття, відбуватися неприємні відкриття про себе. Якщо ви хочете щось змінити, зазвичай це не так легко, як видається на словах. У процесі роботи вам, можливо, доведеться виходити у поганому настрої. Але часом це «гірше» є кроком до поліпшення. Хай там як, якщо ви відчуваєте, що ваш стан стає надто тяжким після відвідин психотерапевта, ви повинні обов’язково повідомити йому про це.

 

Як записатися на консультацію?

Щоб записатися на консультацію, дзвоніть 050-204-82-12 або 097-994-96-43 (Viber, Telegram), і ми обговоримо зручний час для зустрічі. Можна також відправити запит про консультацію електронною поштою vira@psihologhelp.kiev.ua.

Детальніше про умовиТУТ.

 

Як проходить консультація?

Зазвичай консультація проходить у формі діалогу. Ви розповідаєте про себе, свої труднощі, я задаю проясняючі й уточнюючі питання. Консультація не передбачає моїх монологів у вигляді порад або рекомендацій (за винятком батьківських зустрічей під час роботи з дітьми). Діалог дозволяє перетворити консультацію на спільний пошук причин того, що відбувається у вашому житті, і можливостей його зміни. У подальшій роботі психотерапевтичні сесії можуть також включати в себе роботу з уявою, інтерпретації малюнків, нічних сновидінь, роботу у пісочниці. Детальніше – ТУТ.

 

Чи консультуєте ви по телефону та інтернету (e-mail, скайп)?

Тривалої переписки я не веду, як і консультацій по телефону. По телефону ми можемо обговорити можливості роботи, прояснити, чи той я фахівець, що вам потрібен. Також можемо поміркувати, як поговорити з підлітком чи іншим дорослим членом сім’ї про візит до мене. Але не розбирати життєву ситуацію та всі накопичені в ній проблеми. Це неефективно, а іноді навіть шкідливо, тому що, не бачачи людину, неможливо скласти про неї об’єктивне враження. Щодо переписки по e-mail або в інших месенджерах – я намагаюся відповідати на всі запити, але в тій же рамці, що і по телефону. Інформація про он-лайн консультування по скайпу – ТУТ.