Як записатися на прийом?

Психотерапія – процес винятково добровільний. До цього неможливо примушувати. Тому дорослих я приймаю на консультування лише з власного прохання. Самостійне звернення до психолога-психотерапевта – свідчення власної мотивації до роботи і перший крок до вирішення проблем. Це демонструє готовність щось робити для поліпшення якості свого життя.

Якщо ви вважаєте, що комусь потрібна допомога психолога, варто запропонувати йому контакти і надати можливість прийняти самостійне рішення. Навіть якщо ви дуже хочете допомогти, записувати людину замість неї – безперспективна справа. «Мені важко зателефонувати», «запиши мене ти», «я подзвоню на наступному тижні», «у мене немає грошей» – зазвичай означає «я не хочу» або «мені не потрібно». До небажання звертатися по допомогу варто ставитися з повагою, навіть якщо вам це не зрозуміло. У такому випадку людина не матиме мотивації до роботи. Або ж, опираючись примусу, вона буде її саботувати. В результаті це – даремно витрачений час і гроші.

Навіть якщо ви дуже хочете допомогти, записувати людину замість неї – безперспективна справа

Якщо ви хочете записати на консультацію людину, з якою у вас є труднощі (або ж вас сильно турбують її проблеми) ефективніше буде попрацювати саме з вами. У таких випадках завжди краще працювати з тим, хто турбується, ніж ыз тим, хто відмовляється від допомоги. Варто розібратися – можливо, допомога потрібна саме вам, але ви переносите цю потребу на іншу людину.

Коли йдеться про дорослу людину, яка не може сама забезпечити оплату, але потребує допомоги і готова до роботи, цей варіант обговорюється  в кожному випадку індивідуально. Якщо ви готові оплачувати чиюсь психотерапію, дуже важливо прояснити межі конфіденційності, відповідальності та впливу на процес.

Що стосується дітей до 12 років, детальна інформація про це в розділі «Особливість роботи з дітьми». Після 12 років підлітків можуть записати на консультацію батьки, але за умови, що сам підліток знає про це і згоден іти на консультацію. Без згоди такої майже дорослої дитини консультування не має сенсу з тих же причин, що і з іншими дорослими. Якщо домовитися з підлітком не виходить, можна провести батьківську консультацію. Ми спробуємо розібратися в ситуації і знайти можливі шляхи для переговорів.

КОНТАКТИ ДЛЯ ЗАПИСУ