Психотерапія. Що це?

Для мене психотерапія – це один зі способів допомогти людині пізнати себе. Знайти свій шлях у житті, свій спосіб самореалізації, а не лише ключі до вирішення конкретних проблем.

Психотерапія – це такий особливий простір, який дає ряд можливостей. Наприклад, завдяки погляду іншої людини (психотерапевта) подивитися на те, що відбувається, з тих сторін, про які ви досі не підозрювали. Тому що самі просто не могли їх бачити. Це можливість у присутності іншої людини переживати те, що страшно, заборонено, неприйнятно чи соромно. переживати, розділяючи почуття зі свідком вашого болю, без жодної оцінки.

Психотерапія – це не лікування і не насильницьке прочищення мізків. Це співпраця, яка можлива лише за вашої згоди і бажання. Змінити ваше життя можете лише ви, хоча часом це видається складним і навіть неможливим.

Це подорож у Задзеркалля, погляд на себе ж самого зсередини

Я сказала б, що психотерапія – це подорож у Задзеркалля. Це погляд на себе самого зсередини. Погляд із тієї точки, де стає зрозуміло, що наше життя, яке є, – це творіння наших же рук. Що немає однозначно винних у наших бідах, і що ми відповідальні за те, як живемо і що робимо. І коли це розумієш, часто з’являється можливість зробити значно більше, ніж міг дотепер.

Психотерапія – це майданчик для експериментів. У кабінеті психотерапевта можна спробувати практично все. Сказати те, чого ніколи не сказали б, змоделювати ситуацію, яка ніяк не вкладається у вашій голові, «приміряти» стиль поведінки, що вам не властивий. Тут можна обговорити всі можливі варіанти, а потім поступово пробувати реалізувати це в житті. Адже знати дорогу теоретично і насправді йти по ній – речі дуже  різні.

Крім того, психотерапія для мене – це творчість. Кожна людина неповторна, до неї не можна застосувати стандартні схеми й шаблони. Тому робота з кожною людиною – це завжди пошук, відкриття і творення чогось нового: погляду, розуміння, ставлення, виходу. А іноді – навіть нового життя.

І, нарешті, кабінет психотерапевта – це те місце, куди ви завжди можете прийти по допомогу, навіть якщо здається, що йти більше нікуди. Це місце, яке прийме вас яким завгодно.