Що я можу запропонувати

У першу чергу я пропоную вам співпрацю. Саме СПІВ-працю, спільну – мою і вашу – роботу над проблемами і спільний пошук відповідей на ваші запитання. Якщо хочете – це спільна справа, в яку ми вкладаємо певні інвестиції: я – свої знання і вміння, ви – своє бажання щось зрозуміти, вирішити, змінити, з чимось упоратися.

Я не вирішуватиму ваших проблем за вас. Натомість я можу створити такі умови, в яких ви з моєю допомогою зможете розібратися в тому, що з вами відбувається. Головне, щоб у результаті ви самі змогли прийняти рішення, знайшли можливість упоратися з ситуацією.

Навіть якщо зараз ви не відчуваєте в собі ні краплини сили й можливості впоратися зі складним становищем, прийняти якесь рішення, я буду готова підтримати вас. Тимчасово я можу підставити плече й розділити тягар вашої ноші, щоб ви зміцніли і змогли стати на ноги. А коли ви зберетеся з силами, ми почнемо разом розбиратися з нею.

Зазвичай робота починається зі з’ясування вашого запиту. Що б ви хотіли змінити в житті, чого позбутися, з чим розібратися, на які питання знайти відповіді? Зазвичай люди знають, навіщо йдуть на консультацію. Але навіть якщо вам складно відразу сформулювати, що конкретно ви хочете, це не страшно. В ході розмови ми обов’язково це з’ясуємо і спробуємо сформулювати мету нашої з вами роботи.

 Діалог дає можливість не лише побачити себе очима іншої людини, а й зрозуміти, як ви з іншими людьми взаємодієте

Часто мене запитують про тестування або анкетування. Зазвичай я не проводжу ні того, ні іншого. Не тому що не визнаю – це один із хороших способів психодіагностики. Але я віддаю перевагу прямому діалогу з людиною. Часто розмова може виявитися набагато інформативнішою, ніж заповнений опитувальник. Адже люди, розмовляючи, усміхаються, плачуть, червоніють, ніяковіють. І все це – безцінна інформація, яка може бути упущена, поки ви, схилившись над аркушем паперу, заповнюєте тестову форму.

Тому наша з вами робота буде заснована, в першу чергу, на діалозі. Саме він дозволяє перетворити консультацію на спільне дослідження вашого внутрішнього світу. Діалог дає можливість не тільки побачити себе очима іншої людини, а й зрозуміти, як ви з іншими людьми взаємодієте. Таким чином, ви  говоритимете про себе і свою проблему, а я – не просто слухатиму, а прояснюватиму, уточнюватиму, задаватиму питання (іноді, може, й незручні). Подальша наша робота залежатиме від вашого запиту: хочете розібратися в собі, у проблемних стосунках – будемо досліджувати, потрібно впоратися з ситуацією, знайти вихід – будемо шукати можливості…

Хочу підкреслити, що обговорювати в моєму кабінеті можна і треба все. Ви маєте повне право сказати, що вам подобається, і, що значно важливіше – що не подобається в нашій роботі, що вас не влаштовує. Ви можете задавати мені питання, які вас цікавлять, я за можливості обов’язково на них відповім у рамках своєї компетенції.

І, нарешті, я гарантую вам повну конфіденційність. Усе, що буде сказано у стінах кабінету, в них і залишиться.