Навіщо йти до психотерапевта?

Незважаючи на велику кількість фільмів і серіалів, у яких так різноманітно показані психотерапевти та їх робота, в нашому суспільстві все ще міцно тримається думка про те, що допомога психолога або психотерапевта потрібна винятково людям «ненормальним» і «хворим». І що йти до нього соромно.

У нас немає звички бути уважними до свого стану, замислюватися щодо якості свого життя і вчасно звертатися по допомогу не лише до психологів, а й до звичайних лікарів. Ми купуємо чохли та захисне скло на гаджети, чистимо їхню пам’ять і перевіряємо на віруси, але не турбуємося про стан своєї душі та думок.

Психотерапія звісно потрібна не всім, але може бути корисною кожній людині в різні періоди її життя. Весілля, навчання, звільнення, розлучення, втрата близької людини, народження дитини, кар’єрне підвищення – будь-яка подія може стати кризовою, викликати різні почуття і реакції. Часом зовсім незрозумілі – а від цього й руйнівні. Коли переживання не мають виходу, не можуть бути висловленими, вони можуть проявитися лише через наше тіло. І воно починає хворіти.

Психотерапія – це в першу чергу турбота про себе

У такі моменти звернення по допомогу може значно скоротити важкий період. Взаємодія з психотерапевтом дає можливість не завмирати у своєму стражданні, а пережити його разом з іншою людиною. Можливість говорити про свої переживання, страхи та біль допомагає краще розуміти себе. А розуміння полегшує прийняття рішень. Тому психотерапія – це в першу чергу турбота про себе.

Ще одна причина звернутися до психотерапевта – бажання глибше розуміти себе, усвідомлювати мотиви своїх дій та причин реакцій. Це вже запит про партнерство в дослідженні, а не про швидку допомогу в кризі. У цьому випадку психоаналітична робота розвиває здатність до осмисленого буття і рефлексії власного життя, гнучкість та пластичність, можливість витримувати сумнів.

Багато хто справді може впоратися зі своїми проблемами самостійно, і це дуже добре. Але якщо у вас є якісь невирішувані питання, проблеми, відносини чи хвороби, яким лікарі не можуть знайти причин – вам варто звернутися за допомогою до психолога-психотерапевта. Коло питань, які можуть бути вирішені в цій роботі – дивіться тут.